Toruga Japonya’da #19: Unıversal Studıos Japan (2. Kısım) + AKB48 Konseri

Universal Studios Japan’daki yolculuğum devam ediyor. Yazının bu kısmında burada katıldığım AKB48 etkinliğine yoğunlaşacağım.

Dediğim gibi girişte AKB48 etkinliğine de katılmak istediğimi bilet görevlisine söylemiştim. Çünkü bunun ekstra bir ücrete tabi olduğunu biliyordum. Görevli ise bana biletlerin başka bir yerde satıldığını söyledi. Etrafta biraz dolaştıktan sonra biletlerin satış alanını buldum ve yer kalmaması korkusu üzerine bir an önce biletleri almak için sıraya girdim.

Biletlerin satış alanında uzunca bir sıra vardı. Sırada beklerken bir görevlinin sırayla herkesin yanına gelerek bir form doldurttuğunu fark ettim. Sonunda bana da gelmişti. Burada isim ve hangi seansa katılmak istediğime dair bilgileri doldurmam istendi.

Formla alakalı ilk başta bir sıkıntı yokmuş gibiydi. Yabancı olduğumu ve ismimi latin harfleriyle yazacağımı söylediğimde görevli bunun sorun olmadığını söyledi. Öyle de yaptım. İçeride formu başka bir görevliye verdim. Bundan sonra diğer köşeye geçip bir daha sıraya girmem gerekiyordu. Fakat nedenini hala çözemediğim bir aksaklık yaşandı o sırada ve sıra bir türlü bana gelmiyordu. Benden sonra gelenler biletleri alıp gitmeye başlamışlardı. Müdahale etme ihtiyacı hissettim. Tekrar formu uzattılar ve hangi seansı istediğim konusunu yeniden sordular. Tekrar bilgi verdim. Yeniden beklemeye başladım. Şu an bile niye sıkıntı oldu anlamış değilim ama ilk görevlinin de orada devreye girmesiyle bir şekilde ben o bileti almayı başardım. O an fotoğrafını çekmemişim. Aslında atılmadı hala bir yerlerde duruyor ama maalesef şu an onu bulup yeniden fotoğrafını çekemiyorum. Sonuç olarak gerçekten garip bir bilet alma sistemiydi.

Konsere kadar olan sürede parkı dolaşmaya devam ettim. Şimdi biraz daha çektiğim fotoğraflardan paylaşmak istiyorum sizlere.

Sonunda konser zamanı gelmişti. O günkü konsere not aldığım kadarıyla şu üyeler katılıyordu:

Anna Iriyama
Iwatate Saho
Ayaka Okada
Rena Kato
Saya Kawamoto
Yuria Kizaki
Kojima Natsuki
Haruka Shimada
Kayoko Takita
Megu Taniguchi
Yui Hiwatashi
Minami Minegishi
Miho Miyazaki
Mion Mukoichi
Muto Tomu
Mayu Watanabe

Yui Yokoyama’nın da bu listede yer alması gerekiyordu normalde. Sonra hatırlamadığım bir sebepten çıkarılmıştı ya da başkasıyla değiştirilmişti. Belki başka değişimler de olmuştur ama bu şekilde not tutmuşum. Fena bir kadro da değilmiş esasında.

Sahne şöyleydi, seansa sonlardan dahil olduğum için ben aslında çok önlerde değildim. Ama yazının ilerleyen kısımlarından da anlayabileceğiniz üzere bu sorun olmadı.

Konserden önce tezahürat hazırlık videosu gösterildi. Konser sırasında fotoğraf ve video çekiminin yasak olduğuna dair uyarılar yapıldı. Ardındansa kızlar sahneye çıktılar.

Grup 1 saat kadar sahnede kaldı ve en popüler şarkılarını seslendirdi. Bir ara üyelerden Anna Iriyama ışıkları kapattırıp korku hikayesi gibi bir şey anlatmaya başladı. Gözlerimizi kapattırıp en sevdiğimiz üyenin yüzünü gözümüzün önüne getirmemizi istedi. Sonra ışıklar açıldı ve üyeler yukarıya gelmişti. Tam karşımda Rena Kato duruyordu ve oldukça da yakındı. Ama sıranın ortasında olduğumdan ne ona ne de kenarlara gelen ve kenarda oturanların ellerini tutup çak yaptıkları Mayu ve Minami’ye dokunma şansım olmadı. Ama bu üç üyeyi çok yakından görebilme şansına eriştim. Kendilerini resim ve videolarda nasıl görüyorsanız aynı o şekilde olduklarını söyleyebilirim size. Bilet sırasında sıkıntı yaşamasam belki daha kenarda oturabilirdim, kısmet işte.

Konserin sonuna doğru Susam Sokağı’ndan tanıdığımız karakterler ve yanlış hatırlamıyorsam seyirciler arasından çocuklar da çıktılar sahneye. “Koisuru Fortune Cookie” şarkılarını beraber seslendirip dans ettiler. Bu sırada çekim yapanları görüp cesaret aldım ve 40 saniye kadar görüntü var elimde ama paylaşılacak kadar iyi kalitede bir çekim değil ne yazık ki. Onu artık kendim için saklıyorum kusuruma bakmayın.

Son olarak konser biterken kızlar artık el sallayıp gidiyorlardı. Bu kısımda Mayu bir ara elini alnına götürüp ışığı engeller gibi yaptı ve benim olduğum tarafa doğru bakarak el salladı ve zafer işareti yaptı. Belki de bana yapmadı ama o an bana doğru baktığını hissetmiştim. Çevrede fazla el sallayan da kalmamıştı. Bir umut görmüş olabilir diye düşünmüştüm ve bu beni mutlu etmişti. Bu etkinlikle ilgili en aklımda kalan şeylerden birisi bu sahne.

Sonuç olarak bilet aşamasında biraz sıkıntı yaşasam da buraya kadar gelip bu konseri görmeden gitmek olmazdı. Üç üyeyi çok yakından görebilmiş olmamın yanında bir saat kadar süren bu etkinliğin ücret olarak çok da ucuz olmadığını da eklemek isterim.

Gelecek yazımızda konser sonrası Universal Studios Japan’daki turumuz devam edecek. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*