Haftanın Şarkıları

Bu hafta neler dinledik, neler sevdik?

Wands – Motto Tsuyoku Dakishimeta Nara


もっと強く抱きしめたなら/WANDS paylaşan: gaimon5656

Çok kıyıda köşede kalmış, ne yazık ki fazla hak ettiği değeri görememiş bir grup Wands. Grubun en çok bilinen şarkısı muhtemelen Slam Dunk animesinin kapanışı olarak da dinlediğimiz “Sekai ga Owaru Made wa”. Fakat onun dışında grubun 2. single’ı “Motto Tsuyoku Dakishimeta Nara”yı da unutmamak gerekiyor. 44 hafta Oricon listesinde kalmayı başaran ve 1 numaraya ulaşan şarkıyı grubun en büyük htlerinden birisi olarak gösterebiliriz. Şarkı harika sözleriyle bu sonbaharda içinizi ısıtıyor.

AKB48 – Choudai, Darling!

Bir idol grubu şarkısı nasıl olmalı diye sorarsanız gösterebileceğim cevaplardan birisi de bu şarkı. Böyle tatlı, sevimli…

Nakano Fujo Sisters – Fuu Fuu 724

J-Pop’ı farklı olduğu için seviyoruz. Bu yüzden bu tür şarkıları duyunca şaşırmamak lazım. Şaşırıyor veya “bu ne biçim şarkı be!” diyorsanız J-Pop size göre değildir zaten. Son zamanlarda dilime dolanan şarkılardan birisi de bu. Eğlenmek istiyorsanız bu şarkı size bu duyguyu veriyor. Hafiften Momoiro havası da yok değil. Gerçek J-Pop severler için.

Babymetal – Doki Doki Morning

Metal başlayıp ortasında “idol şarkısı olacağım ben” deyip nakaratta tam anlamıyla bir idol şarkısına dönüyor bu şarkı. Birbirinden oldukça alakasız iki türü bu kadar güzel harmanlayabildikleri için Babymetal’i seviyoruz!

Teresa Teng – Yoru no Ferry Boat

Teresa Teng klasikleri arasında hem yer bulabilmiş hem de kıyıda köşede kalmış sessiz bir şarkı “Yoru no Ferry Boat”. Bir “Aijin” kadar huzur dolu değil, bir “Tsugunai” kadar acı değil, ya da bir “Furusato wa Desu ka” kadar umutsuz değil. Sadece yalnız gecelerde dinlenmemesi gerek o kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*