Bu Kitaplar Japonca Öğretiyor!

Adsız

Ülkemizde Japon kültürüne olan ilgi arttıkça doğal olarak Japonca’ya olan ilgi de artıyor, gün yüzüne çıkıyor. Bunun en doğal sonucu olarak eskiden bulmakta zorlandığımız Japonca’ya dair kaynakların sayısında son dönemde gözle görülür bir artış mevcut. İşte onların en önemlilerinden birisi de LearNihongo’nun çıkarttığı Japonca kitapları. Bu kitaplar Japonca öğretiyor!

LearNihongo‘nun kurucusu olan ve kitapların da aynı zamanda yazarı olan Abdurrahman Bey ile tanışıklığımız uzun dönem öncesine dayanıyor. Japan-Fans’ın ilk kurulduğu dönemlerden bu yana iki site arasındaki dostluk karşılıklı link paylaşımları ve yönlendirmeler ile zenginleşti. Bugün ise LearNihongo Japonca alanında Türkiye’de rakipsiz bir konuma ulaştı.

LearNihongo’nun çıkarttığı kitaplara gelirsek, ilk olarak bir süre önce Japonca Dersleri 1 adıyla çıkarttıkları ama sanırım şu anda dağıtımı yapılmayan bir kitapla karşımıza çıktılar. Bu kitapta Hiragana ve Katakana matris yöntemi ile anlatılıyor ve içerisinde tüm harfleri kolaylıkla öğrenebilmenize yarayan alıştırmalar, hece çizimleri, cümle alıştırmaları bulunuyordu.

Şu anda satışta olan ve inceleyeceğimiz 2 kitaptan birisi olan LearNihongo Japon Alfabesi kitabı, üstte bahsettiğim kitap içeriğinin yanı sıra Kanji’ye dair eğitim ve alıştırmalar da içeriyor. Kitap Japon alfabelerini öyle güzel bir dille anlatıyor ki, Japonca’dan korkmak için hiç bir sebebiniz olmadığını anlıyorsunuz. Her harf için tek tek çizim alıştırması, yazma ve okuma alıştırması mevcut. Kitabın verdiği Kana çalışma programını uygularsanız 9 günde Hiragana ve Katakana’yı tamamen öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu yeni kitapta en sevdiğim özellik, tüm harflerin unutulmaması için bir şeye benzetilmesi. Gerçekten çok karışık harflerde işe yarıyor. Kitaptan çalışırken bir çok kelimenin Türkçe anlamını da öğrenecek, Japon kelime haznenizi geliştireceksiniz.

Satın Almak İçin;

Japon Alfabesi Kitabı

LearnNihongo’nun Japonca Dilbilgisi kitabı ise işi bir kademe daha yukarıya taşıyor. Alfabeden sonra Japonca’nın en önemli konusu olan dilbilgisi hakkında bilgiler içeriyor. Sözcüklerin Türkçe okunuşundan tutun şahıs zamirlerinden, isim ve sıfat cümlelerine, Japonca sayılardan, wa ve ga edatlarının kullanımına, cümle sonuna getirilen eklerden tutun, cümlelerin zamana göre çekimlerine dek Japonca’nın dilbilgisine yönelik bilmek istediğiniz her şey tam 38 bölümde bu kitapta toplanmış.

Satın Almak İçin;

Japonca Dilbilgisi Kitabı

Dilbilgisi kitabında eksik olan kısımlar belki alıştırma kısımlarıydı. Evet bunun üzerine bu kitabı tamamlayıcı olarak yakın zamanda serinin 3. kitabı LearNihongo Japonca Alıştırmalar piyasada olacak. Kitap şu anda ön siparişle indirimli olarak alınabilir.

Satın Almak İçin;

Japonca Alıştırmalar Kitabı

Gerçekten 2 kitap birlikte güzel bir ikili oluşturuyor ve sıfırdan başlayıp Japonca öğreneceklere güzel bir kaynak sunuyor. Kurslarda vakit harcamak istemeyenlere, kendi başlarına çalışarak kendilerine yetecek kadar Japonca öğrenme fırsatı bu kitaplarda mevcut.

Son olarak kitapları bize sunan LearNihongo sitesi ve Abdurrahman Bey’e teşekkür ediyor, kitap sayısının giderek artmasını diliyorum. Japonca öğrenmeyen kalmasın!

“Bu Kitaplar Japonca Öğretiyor!” üzerine 2 yorum

  1. Kitaplar harika.Türkiye deki en iyi anlatımlı,açıklayıcı,insanı çalışmaya teşvik eden,kolay bir anlatım sağlayan,çok rahatlıkla öğrene bileceğiniz kitaplar bunlar.Biraz azimle herşey rahatlıkla öğreniliyor bu kitap sayesinde. Abdurrahman sensei min sözü “Size balığı da vereceğim balık tutmayıda öğreteceğim..(LearNihongo–Abdurrahman Esen DEMİR)”….

  2. dilbilgisi kitabını aldım çalışmaktayım ve örnekler ders çalışma biçimi çok süper bitirdiğimde muhtemelen japoncayı tamamen kullanabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*