İzlemeniz Gereken Japon Dizileri

İlk konuma sevdiğim bazıları kıyıda köşede kalmış Japon dizilerini sizlerle paylaşarak başlamak istedim. Diziler hakkında yorumlarımıda ekledim. Umarım seçim yapmanızda bir katkım olur.

Hanzawa Naoki

Hanzawa Naoki (Masato Sakai) Tokyo Merkez Bankası Osaka Nishi Şubesi’nde kredi yöneticisi olarak çalışmaktadır. Naoki Nishi Osaka Çelik Şirketi ile 500 milyon yenlik bir kredi sözleşmesi yapar. Bazı şüphelerden dolayı anlaşmayı yapmak istemeyen Naoki, şube müdürünün ısrarıyla sözleşmeyi yapmak zorunda kalır. Daha sonra maddi açıdan istikrarlı gözüken Nishi Osaka Çelik Şirketi 3 ay sonra iflas eder ve bilanço şişirdiği ortaya çıkar.

Bölüm şube müdürü Asano, Naoki’yi suçlu gösterir. Bilanço şişirmesini fark edememesini Naoki’nin yetersizliğine bağlar. Genel Merkez Tokyo’da Naoki adına soruşturma başlatılır. Naoki’nin bankada kalmasının tek yolu 500 milyon krediyi geri almaktır.

Finali Japonya’da %42,2’lik bir reyting almış, genel reytingi %29,07

Güçlü bir adalet anlayışı ve sivri bir dili olan Hanzawa Naoki bankada en yukarıyı hedeflemektedir. Bunun nedeni o daha küçükken babasının bankadan kredi alamayarak iflas edip intihar etmesidir. Naoki bankada yüksek mevkilere gelerek insanların bankaya değilde bankaların insanlara hizmet etmesini sağlamak istemektedir. Fakat bir başka neden de babasının intiharına sebep olan bankacıyla yüzleşmekte istemektedir.

Bu diziyi izlerken Masato Sakai (Hanzawa Naoki) ve Teruyuki Kagawa (Akira Ohwada) arasındaki müthiş oyunculuğu göreceksiniz. Aya Ueto (Hanzawa Hana) Naoki’nin karısı rolünde çok tatlı bir oyunculuk sergilemiş. Tabi ki diğer oyuncuları da yabana atmamak gerek onları da Japon dizilerini takip edenler eminim ki farklı dizilerde başrol de görmüşsünüzdür.

500 000 000 Japon Yeni hemen hemen 11 456 000 Türk Lirasına denk geliyor.

Dizi 10 bölüm 2013 yılında gösterildi.

Alice no Toge

Asumi Mizuno (Juri Ueno) babasının ölümünde sorumlu olan doktorlardan intikam almaya hayatını adar.

Dizi 10 bölüm 2014 yılında gösterildi. Türü gerilim.

Her şeyiyle mükemmel bir diziydi diyebilirim. Juri Ueno’nun oyunculuğu mükemmeldi. Dizinin müzikleri çok iyiydi.

Doktor olan babasının ölümüne sebep olan doktor meslektaşlarından adım adım intikam alan Asumi’yi izliyorsunuz bu dizide. Harika oyunculuklar sizi bekliyor. Düşmanlara sizde düşman oluyorsunuz. Bazen duygulanıyorsunuz, bazen gülümsüyorsunuz.

Ouroboros

İkuo ve Tatsuya yetimdir. Mahoroba’da yetimhanede büyümektedirler. Bir gün bakıcıları, öğretmenleri, herşeyleri olan Yuko öğretmen öldürülür. Çocukların o günden tek hatırladıkları altın bir saat takan polis memurudur.

15 yıl sonra İkuo (Toma İkuta) dedektiflik bürosunda çalışıyordur. Tutuklama oranı en yüksek olanlardan biridir. Bu arada yakışıklı ve akıllı olan Tatsuya (Shun Oguri) yüksek rütbeli bir yakuzadır.

Farklı yollarda başarılı olan iki gencin tek bir amacı vardır. Gerçeği öğrenmek ve gün yüzüne çıkarmak.

Dizi 10 bölüm 2015 yılında gösterildi. Türü gizem.

Öğretmenlerinin intikamını almak için acımasız yollardan geçen bu iki genç bambaşka bir gerçekle yüz yüze gelirler. İzleyenlerin daha çok merak edeceği ne olacağını tahmin edemeyeceği olayların geçeceği, bilinen dedektiflik dizilerinden farklı olarak intikam üzerine kurulmuş bir yapım.

1 Liter of Tears

Tedavisi olmayan hastalığa yakalanan bir kız. Beyin omuriliğindeki sıvının azalması sonucu yavaş yavaş günlük hayatı zorlaşacak. Elleri ayakları hareket edemez hale gelecek, tek başına hiç birşey yapamayacak yemekleri sindiremeyecek, nefes alması zorlaşacak.

Gerçekten uyarlanan bu dizi doktorunun Aya’nın durumunu takip edebilmek için günlük tut demesi sayesinde milyonlara ulaşmış umut kaynağı olmuştur. Günlükleri başta bir dergide yayınlanmış, sonra kitap haline getirilmiş. Hastalığa yakalanan Aya’nın hayata bakış açısı, hastalığa karşı mücadelesi, zorluklara göğüs germesi.

Dizi 11 bölüm 2005 yapımı. Tür dram.

Türkçesi 1 Litre Gözyaşı olan bu dizi adı gibi her bölüm mutlaka ağlıyorsunuz. Müzikleriyle bütünleşen bir yapım. Hayata bakış açınızı değiştirecek bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

İzlediğim en iyi dram dizisi, özellikle yaşanmış olması. Her şeyden şikayetçi olan bizlere aslında her daim yapabildiğimiz şeylerin, hayatımızın ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor.

Great Teacher Onizuka 2012

Onizuka Eikichi (Akira) eskiden bir motosiklet çetesinin 3 başından biridir. Şuan da lisede part time işçi olarak bahçıvanlık yapmaktadır. Ağaçları budadığı sırada intihar etmek üzere olan öğrenciyi durdurur. Daha sonra kantinde olay çıkaran okuldan atılmış liselilere pislik ve serseri diyen müdür yardımcısını German suplex hareketiyle yere serer.

Öğretmenlik diplomasına da sahip olan Onizuka müdüre hanımın ilgisini çeker ve lisede öğretmen olarak işe alınır. En sorunluların olduğu sınıfın başına getirilir. Onizuka kendi yöntemleriyle çocuklara yardım edebilecek midir?

Dizi 11 bölümden oluşuyor. 2012 yapımı. Türü aksiyon, dram, okul, komedi. Dizinin daha eski yapımları da mevcut. Mangası, animesi, dizisi, filmi.

Great Teacher Onizuka 2014 adıyla 2. sezonu da var.

Özellikle animelerde karakterler ne olursa olsun sözünün arkasında durur ve sonuna kadar mücadelesini verir. Onizuka’nın da arkadaşları için yapamayacağı bir şey yoktur. Onizuka öğrencilerini arkadaşı olarak görür ve onlarla beraber takılır.

Onizuka için bu diziyi izlemelisiniz. Animesini eski yapımları yeni yapımları hepsini araştıracağınıza eminim daha sonrasında.

Soredemo, Ikite Yuku

Fukami Hiroki(Eita)’nin kız kardeşi yakın bir arkadaşı tarafından yaklaşık 15 yıl önce öldürülmüştür. O gün annesinin sözünü dinlememiş ve kız kardeşi yalnız bırakmıştır. Hiroki daima kendini suçlamaktadır. Bu olaydan sonra ailesi parçalanmıştır.

15 yıl sonra katilin kız kardeşiyle tanışır. Aralarında bir bağ oluşur…

Dizi 11 bölüm 2011 yapımı. Türü dram.

Dizinin çekildiği yerler, dizinin çekimi, oyuncuların doğallığı diziye çok güzel bir hava katmış. Başlamakta çok tereddüt ettiğim bir diziydi, ilgi çekici gelmemişti. Fakat başladığım zaman hata yaptığımı hemen anladım. Biraz rahatlamak hayatı akışına bırakmak istiyorsanız bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Moteki

Fujimoto Yukiyo (Mirai Moriyama) 30 yaşına gelmiş halen part time işlerde çalışan bir gençtir. Hiç popüler değildir ve bakirdir. Bir gün tanıdığı kızların hepsi kendini aynı anda arayacaktır bu onun dönüm noktası olabilecek mi?

Dizi 12 bölüm 2010 yapımı. Türü komedi. Filmi 2011 Love Strikes!

Yukiyo aradığı aşkı bulabilecek mi? Eğlenceli vakit geçirmek istediğiniz bir dizi arıyorsanız, aradığınızı buldunuz.

“İzlemeniz Gereken Japon Dizileri” üzerine bir yorum

  1. Yazı için teşekkürler. Dizilerden bazılarını biliyorum ve ayrıca da gizem, dedektiflik vb. türlerini sevdiğim için ilgimi çektiler.^^

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*