Toruga Japonya’da #9: Marunouchi + Tokyo Imperial Palace East Gardens + Hibiya Park

Japonya’daki yolculuğum devam ediyor. Bugün Marunouchi’deyim ve Tokyo İmparatorluk Sarayı’nın bahçelerini gezeceğim. Oradan da Hibiya Park’a uğrayacağım.

Marunouchi’ye ilk geldiğim gün uğramıştım ve o yazıda çevresinden biraz bahsetmiştim. Daha fazla detaya burada girmeyeceğim. Genel olarak burası Tokyo İstasyonu’nun olduğu semt ve her daim çok hareketli. Tokyo İmparatorluk Sarayı’na ve bahçelerine de Tokyo İstasyonu’ndan rahatlıkla ulaşılabiliyor. Doğu Bahçeleri her daim açık ve orayı dolaşacağız. Fakat bahçelere girmeden önce de çevreden güzel manzaralar yakalamak mümkün.

İşte ünlü Nijubashi Köprüsü. Gerçekten çok güzel görünüyor.

Sonunda bahçeye giriyoruz. Yaz olduğu için sabahtan gelip görmek istedim açıkçası. Fakat yine de çok sıcaktı ve bayağı büyük bir alan kapsadığı için bitene kadar öğlen olmuştu bile. Bu güzel bahçeyi mutlaka görmenizi tavsiye ederim. Zaten girişi ücretsiz.

Buradan çıktığımda biraz dinlenmek için çevrede bulunan Hibiya Park’a doğru yola çıktım. Hibiya Park’ı Ueno Park’la kıyaslarsak o kadar büyük olmadığını söyleyebilirim fakat görülmeye değer. Yolunuz bu taraflara düşerse uğrayabilirsiniz.

Oradan da çıktığımda Ginza’ya doğru yol almaya başladım. Gelecek yazıda Ginza’ya beraber göz atacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*