Japan-Fans’in Güney Kore Dizilerinden Uyarlama Japon Dizileri

Bildiğiniz gibi dizi sektöründe ülkelerin birbirinden uyarladığı birçok dizi oluyor ve şüphesiz Japonya’da da özellikle Kore dizilerinden uyarlanan diziler var. Geçtiğimiz sene kendi arşivimize bunları katmamızın ardından siz takipçilerimizden gelen istek üzerine sitemizde yer verdiğimiz Kore dizisinden uyarlama Japon dizilerimizi bu gönderi altında topladık.

Şimdiden keyifli seyirler!

Kanojo wa Kirei datta (彼女はキレイだった)

Konusu:

Hasebe Sosuke, “The Most” dergisinin Japonya’daki baş editörüdür. New York’tan bu işi yapmak için gelmiştir. Küçüklüğünde şişman olduğu için çok zorbalığa uğramıştır. Bu yüzden, şimdi yakışıklı olsa da çok soğuktur. Diğer yandan, Sato Ai işsiz ve arkadaşıyla yaşayan biridir. Şirkette stajyer olarak işe başlamıştır. Küçükken çok güzel ve herkesin sevdiği biri olsa da şimdi özgüveni yoktur. Ai, Sosuke’nin çocukluğunda ilk aşkı olmasına rağmen kim olduğunu söylemez.

* 2015 yapımı “She Was Pretty” adlı Güney Kore dizisinden uyarlamadır. Türkiye’de “Seviyor Sevmiyor” olarak uyarlandı.

Online izlemek için TIKLAYINIZ

Roppongi Class (六本木クラス)

Konusu:

Miyabe Arata, babasıyla birlikte Tokyo’nun Roppongi semtinde günlerini sıradan bir şekilde geçirmektedir. Ancak bir gün, ülkenin en büyük restoran zincirinin sahibi Nagaya Holding’in varisinin karıştığı kaza nedeniyle hayatı tepe taklak olur. Holdingin sahibi gücünü kullanarak oğlunun işlediği suçu örtbas eder. Arata tamamen umutsuzluğa kapalır. Buna rağmen, Nagaya Holding’den intikam almaya karar verir. Hayattaki tek amacı, bu baba-oğula yaptıklarının bedelini ödetmek olur.

2020 yapımı “Itaewon Class” adlı Güney Kore dizisinden uyarlamadır.

Online izlemek için TIKLAYINIZ

Hoshi Kara Kita Anata

(星から来たあなた / My Love From The Stars)

Konusu:

Higashiyama Mitsuru, Japonya’ya 400 yıl önce gelen ve gerçek kimliğini üniversite hocalığı yaparak gizleyen bir uzaylıdır. Mitsuru, 3 ay sonra kendi evine dönebilecektir. Ancak yaşadığı yerin karşısına, “baş belası” olmakla bilinen ünlü oyuncu Sasahara Tsubaki taşınır ve tüm hayatını değiştirir. Mitsuru yavaş yavaş Tsubaki’ye aşık olur ancak eve dönme vakti de yaklaşmaktadır.

* 2013 yapmı Güney Kore dizisinden uyarlamadır.

Online izlemek için TIKLAYINIZ

Voice: 110 Kinkyuu Shireishitsu

(ボイス 110 緊急指令室)

Konusu:

Dedektif Higuchi Shogo’nun karısı, bir seril katil tarafından öldürülmüştür. Ses profilcisi Tachibana Hikari ise özel bir işitme kabiliyetine sahip, bunun sayesinden de en küçük sesleri bile duyabilmektedir. Tachibana’nın babası da bir cinayete kurban gitmiştir.

Bir tehlikeyle karşılaşan insanlar, 110’u arar ve acil çağrı merkezine bağlanır. İnsanları olabildiğince çabuk kurtarabilmek için merkezde, “Acil Çağrı Yanıt Birimi” adlı bir soruşturma birimi kurulur. Tachibana, bu birimde çalışmakta ve aldığı çağrıları özel kabiliyetiyle analiz ederek işe yarar bilgiler elde etmektedir. Bilgileri Higuchi’ye aktarır ve dedektif takımıyla tehlike altındakileri kurtarmak için yola koyulur. Birimin amacı, “altın saat” içinde olabildiğince hızlı bir şekilde olayı çözmektir.

* 2017 yapımı “Voice” adlı Güney Kore dizisinden uyarlamadır.

İkinci Sezon —> Voice II: 110 Kinkyuu Shireishitsu (ボイス Ⅱ 110 緊急指令室) (2021)

Online izlemek için TIKLAYINIZ

Signal: Chouki Mikaiketsu Jiken Sousahan (シグナル 長期未解決事件捜査班)

Konusu:

Polis Saegusa Kento çocukken sınıf arkadaşı kaçırılır ve öldürülür. Her ne kadar arkadaşının bir kadın tarafından alındığını görse ve bunu polislere anlatsa da kimse ona inanmaz. Bu olay, 15 yıldır çözümlenemez ve zaman aşımına uğramasına çok az zaman kalır.

Bir gün, Saegusa atılmak üzere olan bir telsiz aracından ses duyar. Sesin sahibi Dedektif Ooyama Takeshi, Saegusa’ya aynı olayı araştırdığını ve ipuçlarına sahip olduğunu söyler. İlk başta Saegusa ona inanmaz ancak tarif ettiği yere gittiğinde bir iskelet ile karşılaşır. Bundan sonra dedektifle konuşmaya devam eder ve onun geçmişten bağlandığını öğrenir. İkili, eski olayları çözümlemek üzere beraber çalışmaya başlar.

* 2016 yapımı “Signal” adlı Güney Kore dizisinden uyarlanmıştır.
* 30 Mart, 2021’de özel bölümü ve 2 Nisan, 2021’de sinema filmi yayınlandı.

Online izlemek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*