Toruga Japonya’da #18: Osaka + Umeda + Unıversal Studıos Japan (1. Kısım)

Nagoya’dan ayrılıyor ve yine Shinkansen’le Shin-Osaka’ya doğru yola koyuluyorum.

Yine Shinkansen’e bindiğimde bir video çekmeyi ihmal etmedim.

Osaka’ya vardığımda artık akşam olmuştu. Burası ile ilgili sıfır araştırma yapmıştım gelirken. Hatta ilk planım buradaki bir arkadaşımla görüşmek ve onunla Osaka’yı dolaşmaktı. Plan bu şekilde işlemedi maalesef. Ama plan belliydi, yarın AKB48’in etkinliğine katılmak için Universal Studios Japan’a gidecektim. Orası neredeyse tüm günümü alacak bir etkinlikti dönüşte de Namba’ya uğrayacaktım.

Osaka’ya geldiğim akşam istasyon çevresinin karışık olduğunu gördüm. Burada büyük istasyonun adı Osaka İstasyonu diye geçiyor ama Osaka-Umeda İstasyonu diye bağlantılı bir istasyon daha var. Ve oldukça büyükler. İlk gece değil ama bir sonraki gece gerçekten içeride çok zaman geçirdiğimi hatırlıyorum çünkü doğru çıkışı bulamadığınızda bambaşka yerler çıkıyor karşınıza.

Daha sonra çevrede bir manga kafe bularak geceyi burada geçirdim. Bu arada Universal Studios Japan’a dair son araştırmalarımı yaptım. Yarın uzun bir gün olacaktı…

Ertesi sabah erken uyanarak eğlence parkının yolunu tuttum. Buraya gidebilmek için Sakurajima Line’dan Universal City Studios durağında inmemiz gerekiyor. Stüdyoya gelmeden önce de bir 5 dakika kadar yürüme mesafeniz var ama bu kısım zaten parka dahil gibi. Tamamen parka giriş olarak hazırlanmış, etrafta çeşitli dükkanların da olduğu güzel bir yol. Adı da Universal Citywalk Osaka diye geçiyor. Fotoğrafların çekim saatine baktığımda sabah 9:30’da oradaymışım, bendeki heyecana bakar mısınız?

Resimlerden gördüğünüz üzere bayağı kalabalıktı. Tek heyecanlı olan ben değilmişim meğer. Ve bu sırada kapı göründü.

Sonunda bilet alma aşamasına gelebildim. O dönemde Universal Studios Japan 15. yaşını kutluyordu. Ve bir çok etkinlik de vardı. AKB48 etkinliği aslında buraya gelme sebebimdi. Bilet alırken AKB konserine de girmek istediğimi söyledim ve bilet görevlisi biletler için beni başka bir yere yönlendirdi. Şimdi parka giriyoruz ve önce biletleri halletmemiz lazım.

İçeri girer girmez ilk dakikalarda Shrek beni karşıladı. 🙂

Parkın içerisinde ilerliyoruz, etrafa bakınıyor ve AKB bilet kısmını arıyoruz. Bu arada girişte size bir harita veriyorlar ve bu harita işinize yarıyor çünkü içerisi devasa büyük ve labirent gibi. Kaybolmanız çok olası. Nerede olduğunuzu bilmeniz için en azından bu haritayı almanız önemli. Bir de girişte bir anket yaptılar bana, “Nereden geliyorsunuz? Parkın en çok hangi bölümüne ilgi duyuyorsunuz?” gibi sorular soruyorlar ve küçük hediye veriyorlar.

Resim çekilebilecek o kadar çok şey var ki, ben de olabildiğince çok çekmeye çalışmışım. O zaman biraz daha bakalım parkın kısımlarına…

Öğlen yaşanan bir etkinliğin videosu var sırada, minyonlar insanları ıslatıyor, etrafta Snoopy, Susam Sokağı karakterleri, Hello Kitty, Woody Woodpacker gibi karaterler geziyor ve onlarla fotoğraf çektirebiliyorsunuz.

Bu sırada bilet işlemlerini halletmiştim ama yazı beklediğimden uzun olacak gibi gözüküyor, zaten burayı tek bölümde anlatabilmem mümkün değil. Bu nedenle gelecek bölümün büyük kısmını AKB48 etkinliğine ayıracağım. Bilet alma aşamasında başıma gelenler ve konser sırasında yaşadıklarımı bir sonraki bölümde anlatacağım.

Gelecek yazıda görüşmek üzere, okuduğunuz için teşekkürler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*