BoA’nın Japonya’daki Müzik Kariyerine Bir Bakış Part.3 (LOVE & HONESTY)

10. DOUBLE

Açılıştaki gitar ile zaten tam on ikiden vuran şarkı BoA’nın on birinci teklisi, Japonya ve Kore’de aynı andan yayınlanmış. BoA bu şarkı ile MTV Video Müzik Ödülleri Japonya‘da en iyi dans videosu olarak ödül almış.

Sözler Natsumi Watanabe, beste Kazuhiro Hara, aranjman h-wonder tarafından yapılmış.

İngilizce versiyonunu diğer versiyonlardan daha çok sevsem de maalesef resmi hesaplarda mevcut değil.

11. East To Be Hard

DOUBLE gibi hareketli bir dans parçasından sonra hızı biraz düşürüp geçiş parçası olarak kullanılmış.

Sözler Tsuyoshi Aida, beste/aranjman AKIRA tarafından yapılmış.

12. Song With No Name~Namae no Nai Uta~ 

Kapanış şarkısı çello ve elektrik piyano ile zenginleştirilmiş. Oldukça yalın bir aranjmana sahip BoA ise oldukça sakin bir şekilde söylemiş kuş cıvıltıları eşliğinde.

Sözler Tsuyoshi Aida, beste Yoko Kuzuya, aranjman Ken Matsubara tarafından yapılmış. Yoko Kuzuya‘yı belki hatırlamışsınızdır Mika Nakashima‘nın TRUE EYES’ını besteleyen kişi. Kendisinin de spotify hesabını aşağı bırakıyorum son zamanlarda city pop tarzı müzik yapıyor.

13. Milky Way -Kimi no Uta- (Bonus Track)

İlk olarak BoA’nın üçüncü Korece albümü Atlantis Princess’de yayınlanmış olan Milky Way burada da kendine yer bulmuş. Albümün rengine oldukça uyum sağlamış.

Japonca sözler Seiko Fujibayashi beste ve aranjman SM’in en iyi yapımcılarından Kenzie tarafından yapılmış.

Ne yalan söyleyeyim bu şarkının Korecesi daha güzel. Bir de BoA’nın 20. yılına özel çıkan Red Velvet‘in seslendirdiği halini dinleyin.

Bonus Earthsong

Shine We Are! teklisinden gelen bu parça nedendir bilinmez albümde yer almamış oysa ki ne güzel uyardı Milky Way’den hemen önce.

Bonus the Love Bug m-flo loves BoA

VERBAL ile yaptığı iş birliğinden sonra belli ki ikili tekrar bir şarkı yapmak istemiş. m-flo grubu vokalisti LISA ile yollarını ayırdıktan sonra pek çok kadın vokal ile çalışmıştır. Bu şarkı da onlardan bir tanesi. LISA ile tam on beş yıl aradan sonra 2017 yılında tekrar bir araya gelmişler.

Bonus TVXQ! O holy night feat. BoA

Klasik bir İngilizce ilahi olan parça, SM’in o zamanlar taze grup bir grup TVXQ!’nun BoA ile reklamını yaptığını görüyoruz. Birlikte yılbaşı şovlarında canlı performans sergilemişler.

Bonus TVXQ! TRI-ANGLE feat. BoA & TRAX

Aynı yıl içinde yayınlanan bir diğer düet şarkı, BoA oldukça kritik bir yeri söylüyor. Şarkı Mozart’ın Symphony No.40 in G Minor’dan notalar içeriyor fark etmişsinizdir. SM bunu daha önce de Shinhwa grubunun T.O.P şarkısında Tchaikovsky‘nin Kuğu Gölü ile yapmış.

LOVE & HONESTY, VALENTI kadar güçlü bir albüm dersem yalan olmuş olur ancak kesinlikle dinlemeye değer. BoA’nın müzikal gelişimi için oldukça kritik bir noktada duran albüm, bundan sonra nereye gideceğini ve ne tür müzik yapacağının ipuçlarını veriyor. BoA’nın gençlikten çıkıp artık bir yetişkin olma yolunda adım atması, daha sert parçalar denemesi bu albümde gerçekleşiyor.

Daha sonraki haftalarda görmek istediğiniz sanatçılar kimler? Ayumi Hamasaki, Namie Amuro, Utada Hikaru, Koda Kumi, Nishino Kana, miwa, ayaka…

Okumak istediğinizi twitter’dan yazabilirsiniz.

Spotify

Eğer herhangi bir yanlış bilgi varsa iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Esra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*