Toruga Japonya’da #15: Hamamatshuco + Zojoji Temple + Tokyo Tower

Toruga Japonya’da yazı dizimizin bu bölümünde sizi Tokyo’nun simgelerinden birine, Tokyo Tower’a götürüyorum.

Tokyo Tower’a ulaşmak için Yamanote Line’da Hamamatsucho İstasyonu’nda inmek gerekiyor. Yine de bu sizi Tokyo Tower’ın dibine çıkarmıyor. 15-20 dakika yürümeniz gerekiyor fakat sorun edilecek bir şey değil. Dolayısıyla trene atlayıp Hamamatsucho’da iniyorum.

Tokyo Tower’ın hemen yanında Zojoji Tapınağı var. Buraya gelince zaten direk dikkat çekiyor. Buraya uğramadan geçmiyorum.

Buradan çok güzel Tokyo Tower manzaları yakalamak mümkün oluyor. Ve büyük bir kalabalık da yoktu.

Normalde içeri girmek paralı ve ben girmemeyi tercih ederek sadece dışarıdan çekiyorum.

Ve bu küçük turdan sonra Tokyo Tower’a iyice yaklaşıyoruz. Tokyo Tower’ın ana katına çıkacağım ve Tokyo’ya bir de buradan bakacağım. Tokyo Skytree’ye de çıkmış birisi olarak aslında biraz gereksiz gibi görünüyor da olsa buranın başka bir havası olduğunu söylemek mümkün. İkisi arasında tercih yapsaydım Tokyo Tower’ı seçerdim.

Yanından bakınca çok büyük…

Sonunda bilet alım işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yine bir grup halinde asansöre alınıyor ve asansördeki kısa filmi izlerken hep beraber yükseliyoruz. Ana katın yüksekliği 150 metre. Yukarı çıktığımızda yine Tokyo ayağımızın altında.

Tokyo Tower’dan bir çok Tokyo manzarası var elimde ama en beğendiklerimi sunacağım burada. Haydi bakalım.

Tokyo Tower’a gelmiş ünlülerin mesajları…

Dolaşmayı bitirdiğimde Tokyo Tower’ın shop’una uğradım ve buradan kulenin bir figürünü aldım. Bir kaç tane de resim. Ayrıca kulede One Piece Tower da mevcut fakat orayı pas geçmek zorundaydım.

Kuleden çıktığımda etrafında gezinmeye devam ediyorum ve başka Tokyo Tower manzaları yakalamaya çalışıyorum.

Buradan Roppongi çok yakın. Dolayısıyla yolculuğumuzun yeni durağı Roppongi olacak. Gelecek yazımızda Roppongi’de görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*