Toruga Japonya’da #16: Roppongi

Tokyo Tower’dan ayrıldıktan sonra Roppongi’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz…

Roppongi Tokyo’nun özellikle gece hayatı ile ünlü semtlerinden bir tanesi. Burada çok fazla yabancı görmeniz mümkün. Ayrıca çevrede Türk dönercilere de rastlayabiliyorsunuz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere Roppongi’deyiz. Burada gidilmesi gereken yerler arasında kuşkusuz Roppongi Hills geliyor. Burası mağaza, restoranların da olduğu bir kompleks yapı. Ayrıca Tokyo Tower’ı görebileceğimiz güzel bir manzara da sunuyor bize. Hemen yanında da TV Asahi’nin binası, stüdyoları var. Dolayısıyla yolumuz Roppongi Hills’e doğru.

Benim gittiğim dönemde TV Asahi ve Roppongi Hills işbirliği ile bir Summer Festival varmış. Ben bunu bilmeden gittim oraya. Ve beni bir sürü Doraemon karşıladı. Biliyorsunuz TV Asahi’nin animelerindendir.

Dediğim gibi buradan Tokyo Tower’ı görebiliyoruz. Resim çekmek ve çektirmek için uygun spotlardan bir tanesi.

TV Asahi stüdyosunu da çekmeden olmaz. Dediğim gibi festivale denk gelmişim ve bir çok etkinlik, stand vardı TV Asahi’yle alakalı. Burada TV Asahi kanalına dair ürünleri alabileceğimiz bir alışveriş dükkanı da var.

Roppongi Hills’de harcadığım saatlerden sonra tekrar sokaklara geri dönüyorum. Hava da kararmaya başlamış.

Normalde Shibuya’ya dönecektim ama Tokyo Tower ışıklandırmasıyla o kadar güzel duruyordu ki dayanamadım ve tekrar fotoğraflamak ve yakından görebilmek için Tokyo Tower’a gitmeye karar verdim.

Ve Tokyo Tower’a yeniden hoşgeldim… Işıklandırmalar emin olun ki yakından o kadar güzel duruyor ki büyülenmemek elde değil. Fotoğraflar bunu yansıtacak gibi değiller.

Evet, bu yazımızın da sonuna geldik. Gelecek yazıda Tokyo’dan ayrılıyorum ve Osaka’ya doğru yola çıkıyorum. İlk defa Shinkansen’e bineceğim. Fakat bindiğim Shinkansen’in son durağı Nagoya olacağı için madem gelmişim hesapta olmamasına rağmen bir uğrayayım diyeceğim. Yani gelecek yazıda Nagoya ve Sakae’de olacağım. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*