Toruga Japonya’da #21: Unıversal Studıos Japan (4. Kısım)

Universal Studios Japan’ı dolaşmayı bitiriyoruz bu bölümde. Bakalım park içerisinde daha neler karşıma çıkmış?

Şöyle etrafı dolaşmaya biraz devam edelim.

Geçen yazıda bahsettiğim AKB48 Cafe. Resmini çekmediğimi düşünmüştüm açıkçası. Burada uzun bir sırada olduğumu görebiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi dört çeşit var, yanılmıyorsam NMB48 olanı almıştım.

Şimdi ise sizinle geçit törenini paylaşacağım. Biliyorsunuz Disneyland’da da bir benzeri yapılıyor bunun. Oldukça ilgi çeken bir etkinlik.

Yavaş yavaş parktaki yolculuğumun sonuna doğru gelirken bir de Harry Potter için özel yapılan alana göz atıyorum. Bu alanda Harry Potter’la alakalı bir etkinlik de vardı, yanılmıyorsam bir sahne canlandırılıyordu. Ama buna dair bir video kaydetmemişim.

Parkın bu bölümünde ise bazı ünlülerin el izlerine rastlıyorum. Koda Kumi, Ayaka Hirahara gibi Japon isimlerin yanında Cameron Diaz, Mike Myers gibi isimlerin el izleri de burada.

Böylece Universal Studios Japan’daki maceram sona eriyor. Burası devasa bir park ve hiç bir şeye binmeseniz, katılmasanız, sadece dışarıdan gezseniz bile bir gününüzü rahatlıkla yer. Verilen paraya değer mi? Eğer bu karakterler ve o dönemde var olan etkinlikler ilginizi çekiyorsa ben tavsiye ederim. Eğer AKB48 etkinliği olmasaydı buraya gelme gibi bir planım yoktu bu arada. Yine de pişman olmadım. Çok keyifli bir gündü.

Buradan Namba’ya doğru yol alacağım. Gelecek yazıda Namba ve Dotonbori’den anlatacaklarım olacak. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*