MIKA NAKASHIMA’YI TANIYALIM: PART.1 (TRUE)

8. TEARS (Konayuki ga Mau Youni…)

İlk teklisi STARS’ın yanı sıra gelen bu şarkıda herhangi bir değişiklik yapılmadan albüme eklenilmiş. Sözler STARS’ın yazarı Akimoto Yasushi tarafından yazılmış. Şarkıda geçen şiir ise Mika tarafından yazılarak, DREAMFIELD (COLDFEET) tarafından aranjman yapılmış.

9. TRUE EYES

Üçüncü teklisinden gelen TRUE EYES albüme kısmen adını vermiş, benim de favori şarkılarından birisi, mutlaka dinlemeli.

10. CRESCENT MOON

İkinci teklisi olarak 100.000 adet sınırlı sayıda piyasaya sürülen bu şarkının CD’lerinin hepsi tükenmiş. Perküsyon ve elektrik piyano yer alan şarkı 80’lerin Diskosu ile Latin Popu harmanlıyor.

11. Just trust in our love (Album Version)

shinya tarafından bestelenen bir başka şarkı. WILL teklisinde ballad olarak çıkmasına rağmen albümde dans melodisi olarak remikslenmiş. Siz hangisini daha çok beğendiniz?

12. STARS (Album Version)

Ve STARS, Mika’nın rol aldığı televizyon dizisi Kizudarake no Love Song’un tema şarkısı olarak çıkmış. Sözler yine Akimoto Yasushi tarafından yazılmış. Albüm versiyonun vokalleri tekrar kaydedilmiş.

STARS da WILL gibi Japon şarkıcılar tarafından tekrar tekrar yorumlanmış, oldukça popüler bir şarkı.

Che’Nelle tarafından İngilizce versiyonu, Min Hyo-Rin tarafından Korece versiyonu çıkarılmış. Ayrıca Mika’nın yakın arkadaşı Miliyah Kato tarafından da yorumlanmış.

  • STARS Che’Nelle (English version)

13. A MIRACLE FOR YOU

Albümün son şarkısına geldik bile. Üçüncü orijinal şarkı, Mika tarafından yazılmış büyük ölçekli bir ballad, aranjman Mika’nın piyano albümlerinin aranjörü Shin Kono tarafından yapılmış. Şarkının son saniyeleri de aynı açılış şarkısı AMAZING GRACE’deki gibi deniz dalga sesi içeriyor. Albümün kapanışı ve açılışı zekice tasarlanmış.

Bir şarkıcının ilk albüm olarak TRUE gerçekten güzel, zarif ve zengin. Mika’nın kulakları yormayan sesi ve müzik tarzı albümü dinlemeyi oldukça kolay kılıyor. Birlikte çalıştığı müzisyenler Mika’nın güçlü yönlerini açığa çıkarıp en uygun tarzı bulmasında oldukça yardımcı olmuşlar. Eğer yavaş ve rahatlatıcı şarkılar seviyorsanız TRUE’yu dinlemekte zorlanmayacaksınız. Hala bir şans vermediyseniz mutlaka bir dinleyin derim. Ben Mika’yı 2016 yılından beri dinliyorum ve keşfettiğim için oldukça memnunum.

Sadece müzikleri değil albüm kapakları ve konseptleri de oldukça etkileyici, şarkı sözlerinin yıldızlarla olan ilişkisi ve albümdeki şarkı sözlerinin bir bütün olarak anlam taşıması iyice düşünülmüş ve emek verilmiş bir iş olduğunu gözler önüne seriyor. Japonya’da kadın şarkıcıların en çok sattığı zamanda yaptıkları işi oldukça profesyonel olarak icra etmeleri dinlemek için başlı başına bir sebep. Sadece CD versiyonu değil aynı zamanda plak versiyonları da piyasaya çıkması koleksiyoncuların ilgisini çekme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Diskografisinin tamamı müzik sitelerinde mevcut…

Spotify

Eğer herhangi bir yanlış bilgi varsa iletişime geçebilirsiniz. (instagram: sera__421)

Okuduğunuz için teşekkürler…

Esra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*